I. PSMK Makettépítő kupa


Eredmények:


 

 

SEO - Serdülő Összevont
1. helyezett Hajdu Anna F 14
2. helyezett Bence Tóth Mil Mi-24 D Hind-D
3. helyezett Péter Martin Messerschmitt Bf-109 E-7 Trop
4. helyezett    
5. helyezett    
6. helyezett    

 

JUO - Junior Összevont
1. helyezett Sánta Dániel Spitfire Mk.IXc
2. helyezett Márton Zsuzsanna Teuton Lovag XIV. század
3. helyezett Sári Tamás Millennium Falcon
4. helyezett Rigó Csaba Willys Jeep
5. helyezett Orosz Vince Sd.Kfz. 182 King Tiger
6. helyezett Rigó Csaba Hungary 1944-45

 

FHR1 - Repülő 1/72 és kisebb dobozból, vagy feljavított
Arany Török Tamás Hawker Hurricane Mk II.C 96%-ra értékelve
Ezüst Kovács Csaba A-4M Skyhawk - - -
Bronz Szabó László Mitsubishi A6M2b Zero - - -

 

FHR2 - Repülő 1/48 és nagyobb dobozból, vagy feljavított
Arany Ulicska Gábor MIG-3 84.44%-ra értékelve
Ezüst Majzik Csaba Messerschmitt Bf 109G-6 - - -
Bronz Géczy Péter Thyphoon MK.1b - - -

 

FHR3 - Repülő bontott, minden méretarány
Arany Géczy Péter Spitfire MK IXc 78%-ra értékelve
Ezüst Szekeres Attila Focke-Wolf FW190 A8 - - -
Bronz Varsányi Gergely F-14/A Black Tomcat - - -

 

FHR4 - Helikopter, minden méretarány
Arany Sisa András Sea King AEW Mk. 2 82%-ra értékelve
Ezüst Bertalan Balázs Kamov 26 - - -
Bronz Szabó László UH 1C - - -

 

FHR5 - Repülő dioráma, vinyetta összevont
Arany Török Tamás Me 262 A-1a/U4 98%-ra értékelve
Ezüst Albert Papp F-4D - - -
Bronz Ulicska Gábor Me-210 - - -

 

FHH1 - Harcjármű 1/48 és kisebb dobozból, vagy feljavított
Arany Takács Krisztián T-34/76 87.5%-ra értékelve
Ezüst Gergely László R50 - - -
Bronz Deák Róbert E-75 128mm winter heater - - -

 

FHH2 - Harcjármű 1/35 és nagyobb dobozból, vagy feljavított
Arany Szmodics Csaba Kingtiger 87.5%-ra értékelve
Ezüst Dorka László MB 1500A 4x4 D.A.F. cargo truck - - -
Bronz Rémes Gábor Tigris I - - -

 

FHH3 - Harcjármű bontott, minden méretarány
Arany Nem került kiosztásra - - - - - -
Ezüst Nem került kiosztásra - - - - - -
Bronz Nem került kiosztásra - - - - - -

 

FHH4 - Harcijármű dioráma, vinyetta összevont
Arany Schramek Gyula Kingtiger Arthen 1944 88%-ra értékelve
Ezüst Kátai Zsolt Sd.kfz.617 - - -
Bronz Deák Róbert Restaurálásra várva - - -

 

FHS - Felnőtt hajó összevont
Arany Popelyák Péter Z-31 86.67%-ra értékelve
Ezüst Balázs Pálfi USS Chicago - - -
Bronz Kiss Imre Viharban - - -

 

FHP1 - Autó
Arany Tóth Albert VW T1 Samba 93.33%-ra értékelve
Ezüst Philipp Richard Shelby Cobra - - -
Bronz Dániel Fekete Ford F-350 - - -

 

FHP2 - Motor
Arany Nem került kiosztásra - - - - - -
Ezüst Nem került kiosztásra - - - - - -
Bronz Nem került kiosztásra - - - - - -

 

FHP3 - Kamion
Arany Nem került kiosztásra - - - - - -
Ezüst Braun Gergely Gábor International Paystar 5000 billencs 77.5%-ra értékelve
Bronz Ősz Gábor Mercedes Benz Actros +Pegasus Trailer - - -

 

FHP4 - Polgári repülés
Arany Nem került kiosztásra - - - - - -
Ezüst Nem került kiosztásra - - - - - -
Bronz Mayer Károly Yak-40 Malév 72.5%-ra értékelve

 

​FHP5 - Kötött pályás járművek
Arany Erő Jànos Màv 301,001 87.5%-ra értékelve
Ezüst Gyenes György MÁV M40 - - -
Bronz Lőrincz Kristóf MÁV M41 2106 (Csörgő) mozdony - - -

 

FHF1 - Figura 75 mm-nél kisebb
Arany Nem került kiosztásra - - - - - -
Ezüst Nem került kiosztásra - - - - - -
Bronz Nem került kiosztásra - - - - - -

 

FHF2 - Figura 75mm és nagyobb
Arany Katona Andrea Csin Si Huang-ti 84%-ra értékelve
Ezüst Géczy Zoltán Afganistan! - - -
Bronz Sebestyén Dániel Lengyel katona, Vörös Hadsereg - - -

 

FHF3 - Figura csoport
Arany Nem került kiosztásra - - - - - -
Ezüst Nem került kiosztásra - - - - - -
Bronz Nem került kiosztásra - - - - - -

 

FHF4 - Fantasy, sci-fi figura, figuracsoport
Arany Kovács Tibor Freya 82.5%-ra értékelve
Ezüst Ulicska Gábor STALKER - - -
Bronz Halasz-Szabo Daniel Werebear - - -

 

FHF5 - Mellszobor
Arany Kovács Tibor German Girl 100%-ra értékelve
Ezüst Kiss Imre Ivan Kozhedub - - -
Bronz Katona Andrea Orc Hunter - - -

 

FHE1 - SCI-FI járművek
1. helyezett Dorka László Maschinen Krieger Snake-Eye
2. helyezett Bebek Balázs KV-1/W
3. helyezett Dobó János A Wing
4. helyezett Péter Bíró Snowspeeder
5. helyezett Kiss Imre Világok harca
6. helyezett Kovács Tibor Vostroyan vendetta

 

FHE2 - Papír és egyéb (összevont)
1. helyezett Kiss Imre A kincsvadász
2. helyezett Deák Róbert Deutz Traktor
3. helyezett Kondás János D-20 152mm towed Gun-Howitzer
4. helyezett    
5. helyezett    
6. helyezett    

 

FNY1 - Építés alatt álló makettek (összevont)
Arany Csöme Zoltán Prototype M4 Sherman (late) with Pershing turret
Ezüst Buczkó József Step by Step
Bronz Mayer Károly Lisunov Li-2

 

FNY2 - Saját építés, átépítés, csoportos építés
Arany Böjthe Csaba AT-ST lépegető(A Jedi visszatér c. filmből)
Ezüst Rozovits Gábor Schwimpanzer IV
Bronz Tóth Attila Celtic Chieftain

 

FNY3 - Csoportos építés (SZV)
Arany Dávid Zsolt Kellys Heroes
Ezüst    
Bronz    

 

FMR - Repülő, összevont (minden méretarány)
Helyezés Makettező neve Makett neve Százalék IPMS-Hungary Mester Akkreditált
Mesterek Mestere Kovács Gábor Albatros D5 97.78% IGEN
Arany Zoltán Sármány P-47D Thunderbolt 97.5% IGEN
Ezüst Vad Róbert Bf 109G-6 93.75%  
Bronz Kocziha Attila F4D-1 Skyray 90%  
Nem díjazott Samák Gábor Morane-Saulnier MS-410C.1 90%  
Nem díjazott Tóth Attila Me.163 B Comet 87.5%  
Nem díjazott Elek Imre MiG-17F 87.5%  
Nem díjazott Deàk György Fouga Magister 80%  

 

FMH - Harcjármű, összevont (minden méretarány)
Helyezés Makettező neve Makett neve Százalék IPMS-Hungary Mester Akkreditált
Mesterek Mestere Kovács Imre M1126 Stryker 94.17%  
Arany Pénzes Tamás Stalin kaput 92.5%  
Ezüst Beke Zoltán Matilda mk III 88.75%  
Bronz Dobi Péter Pz.Kpfw. IV Ausf. H 85.93%  
Nem díjazott Szmodics Csaba Jagdtiger 78.52%  
Nem díjazott Deák Róbert VK 1602 Leopard 74.29%  

 

FMP - Polgári jármű, összevont (autó, motor, kamion)
Helyezés Makettező neve Makett neve Százalék IPMS-Hungary Mester Akkreditált
Mesterek Mestere Vereb Árpád Toyota Celica Twin Cam 96.67% IGEN
Arany Máté Novák Gaz AAA 90%  
Ezüst Ernő Csiszér Massey Fergusson 1155 82%  
Bronz Ladányi Mátyás Darus ural 79%  
Nem díjazott Ladányi Mátyás Kamaz 70.67%  

 

FMS - Hajó, összevont (motoros és vitorlás)
Helyezés Makettező neve Makett neve Százalék IPMS-Hungary Mester Akkreditált
Mesterek Mestere Balázs Pálfi Giepard 99.05% IGEN
Ezüst Török András Velencei karakk 85%  

 

FMF - Figura, összevont (minden méret)
1. helyezett Varczag György Viking
2. helyezett Máté Novák Jessica Thunderhawk
3. helyezett Csitei Béla Voyager
4. helyezett Tóth Attila Emperor Commodus
5. helyezett    
6. helyezett    

 

FME - SCI-FI és egyéb, összevont
Arany Deák Róbert Nohab M61 002
Ezüst Péter Bíró Carryall
Bronz Dorka László Maschinen Krieger Kröte

 

FMD - Dioráma összevont
Helyezés Makettező neve Makett neve Százalék IPMS-Hungary Mester Akkreditált
Mesterek Mestere Zàkànyi Pèter On the way to... 94.74%  
Arany Kerekes András Feuerschutz 94.44%  
Ezüst Pallanki Zsolt Blue Steel 93.68%  
Bronz Cserjes Balázs Frühlingserwachen 92.22%  
Nem díjazott Nagy Ádám Puma 92%  
Nem díjazott Géczy Zoltán Úton Berlin Felé. 85.26%  
Nem díjazott Vincze Péter KV tejjel 80%  

 

K Ü L Ö N D Í J A K
Díj neve Díj tipusa Kapja Felajánló
Legszebb Figura Serleg Halász-Szabó Dániel (werebear) PSMK
Legszebb Harcijármű Serleg Zhihua Thong (Chinese Type62) PSMK
Legszebb Repülő Serleg Géczy Péter ( Typhoon Mk1b) PSMK
Legszebb Diorama Serleg Őri Szabolcs (1943 Autumn Dneper river) PSMK
Legszebb Polgári Serleg Ladányi Mátyás (Darus Ural) PSMK
Best Of Show Serleg Géczy Zoltán (Gulag 1948) PSMK

 

 

Tippek - Trükkök

Különböző technikák leírása, illetve bizonyos itthon nem kapható anyagok helyettesítésének módszerei.

Csoportos építések

Csoportos építések nem csak tagoknak, illetve 24 órás makett maraton évente többször. 2017-es kiírás később.

Step by Step

Lépésről lépésre történő festési, illetve építési tutorialok minden témában, legyen az figura vagy harcjármű.

Cikkek - Leírások

Összeépítések közben tapasztaltak megosztása, illetve egy adott jármű teljes építésének leírása.